"Pan niech będzie zawsze z wami i niech sprawi, abyście i wy byli zawsze z Nim. Amen"

Święta Klara i Jej klasztory

Historia

Historia powstania Stowarzyszenia Misjonarek Świętej Klary

W dniach od 20 - 25 stycznia 2008 roku byłam z Siostrami na rekolekcjach w Licheniu. Była cudowna atmosfera… W obecności Pani Licheńska, tak drogiej naszym sercom czułyśmy wewnętrzny pokój, radość i nadzieję na pomoc w rozwiązaniu naszych spraw.  W pokoju było ciepło, przyjemnie…

Pierwszej nocy zbudziłam się o godzinie trzeciej. Odmówiłam Koronkę do Miłosierdzia Bożego i myślałam o naszej przyszłości... W pewnej chwili przyszła mi do głowy myśl, a może założyć Stowarzyszenie Misjonarek Świętej Klary.

Wielka radość mnie ogarnęła, że to tak nagle wszystko stało się jasne.Tak! Na razie będzie Stowarzyszenie Misjonarek Świętej Klary.

Obudziłam siostry, aby podzielić się z nimi swoimi myślami. Siostry pierwsze powiedziały, że jest to bardzo dobry pomysł.

Po powrocie do naszego klasztoru rozmawiałam o tym z naszymi Przyjaciółmi. Wszyscy potwierdzili, że na razie to cudowne rozwiązanie naszej sytuacji... Zaraz zabrałam się do działania. Poprosiłam znajomego prawnika o napisanie Statutu. Załatwiłam wszystkie formalności.

Dnia 14 lipca 2008 roku rozpoczęło swoją działalność Stowarzyszenie Misjonarek Świętej Klary. Na zebraniu wybrane zostały władze Stowarzyszenia. Czym prędzej zabrałyśmy się za organizację i rozpoczęcie prowadzenia Stołówki dla ubogich.

Siostry poczuły się Misjonarkami.

Stowarzyszenie Misjonarek Świętej Klary kieruje się własnym Statutem. Działalność prowadzona przez Siostry Misjonarki przeniknięta jest Charyzmatem Św. Klary i Jej Regułą.

m. S. G.

Copyright © 2021